Arany János Napok

Névadónkra, Arany Jánosra emlékeztünk.

Arany Napok az iskolában

Programok:

-keresztrejtvény kitöltése Arany János életútjához kapcsolódóan - kettes-hármas csoportokban

-Petőfi Sándor: Arany Lacinak című versének hiányzó szavait találgathatták a diákok.

-Csoki volt a jutalma azoknak a gyerekeknek is, akik összegyűjtöttéék 10 magyar költő nevét.

-Toldi kerestetik címmel erőnléti feladatokban lehetett részt venni.

-Iskolánk névadója kiváló költő volt, ezért versolvasó (szépkiejtési) versenyt is rendeztünk. Az alsósok a nemrégiben elhunyt Csukás István verseiből válogathattak, így kívántunk megemlékezni Süsü, Pompom, Mirr-Murr szülőatyjáról.

-Rajzversenyen is megmutathatták diákjaink kreativitásukat. A téma felsős tanulóinknál a Toldi című alkotás volt.

-Felső tagozatos tanulóink egy interaktív vetélkedőn vettek részt. Páros munkában hat feladatot kellett a számítógépen megoldani. Ha helyesen oldották meg a feladatot, egy kérdést tett fel a gép, melyre a választ egy kódlapon kellett rögzíteni.