Magyar Parasport Napja

„Fogyatékosnak lenni, nem jelenti azt, vesztesnek lenni.”

2020.02.21-én ünnepeltük tagintézményünkben a Magyar Parasport Napját.

A Magyar Parasport Napját minden évben február 22-én ünnepeljük (idén ez a dátum szombatra esett, így előtte napon tartottuk meg), a dátum választása szimbolikus, hiszen ezen a napon, 1970. február 22-èn alakult meg a Mozgásgátoltak Halassy Olivér Sport Clubja, a Mozgásjavító Intézmény falai között.

Programjaink:

Rendhagyó testnevelés óra keretében a diákok a fogyatékkal élő sportolók sportágait próbálhatják ki: az ülőröplabdát, csörgőlabdát, vakfutást és még számos más sportágat.

Érzékenyítő osztályfőnöki órán felsős tanulóink a Lecsó nevezetű rövidfilmet nézték meg, amellyel betekintést nyerhettek egy mozgássérült mindennapjaiba.

Alsós tanulóink Bartos Erika: Örömtánc című történetét nézték meg, majd egy, a meséről szóló illusztrációt színeztek ki.